KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12815495
nr 1281 5495
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Bohuskust. Signerad, daterad 1951, bladets mått: 21x28 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 20:33:15
11/10 17:41:14
100 kr
13/10 03:20:47
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth